Het kan gebeuren dat DentAdmin plots van het scherm is verdwenen en dat een venstertje van DentAdmin dan een wachtwoord vraagt. Dit is de vergrendeling van DentAdmin, die je kan instellen via 'Instellingen' en dan 'Opties...' :

In het volgende venster vind je de volgende beveiligingsopties :

Je kan hier aanvinken of het programma zich moet vergrendelen na een bepaalde periode van inactiviteit, of niet. Standaard staat dit voor nieuwe installaties ingesteld op een half uur en staat het afgevinkt.
Als je dit aanvinkt, zal na het ingestelde aantal minuten DentAdmin verdwijnen en krijg je het venstertje om met een bepaalde verstrekker of gebruiker in te loggen :

Hier kan je inloggen als een bepaalde verstrekker of gebruiker, als je het wachtwoord kent. Is er echter géén wachtwoord voor die verstrekker of gebruiker, klik dan gewoon op 'Inloggen'; als er geen wachtwoord is moet er geen ingegeven worden. DentAdmin zal terug op je scherm verschijnen.
Waar stel je wachtwoorden in voor verstrekkers? Bij 'Instellingen' en dan 'Verstrekkers...' :

Waar stel je wachtwoorden in voor gebruikers? Bij 'Instellingen' en dan 'Gebruikers...' :

Hoe doe je dit? Als er een wachtwoord reeds bestaat en je wil dit wijzigen, dan geef je eerst het oude wachtwoord in, daarna het nieuwe en daarna bevestig je het nieuwe :

Als er geen wachtwoord was, dan laat je het oude wachtwoord leeg en begin je met het nieuwe in te geven.
Als je een wachtwoord instelt, vergeet het dan niet! Een wachtwoord kan 50 karakters lang zijn, en mag een combinatie zijn van letters, cijfers en lettertekens.